23 Grupa. Patronka: bł. Bernardyna Maria Jabłońska

Maria Jabłońska urodziła się 5 sierpnia 1878 roku we wsi Pizuny koło Lubaczowa. Była jednym z czworga dzieci niezamożnych rolników Grzegorza i Marii. Do szkoły nie chodziła, pisać i czytać nauczył ją domowy nauczyciel. W wieku 18 lat po spotkaniu Brata Alberta wstępuje do Albertynek. Zostaje główną kucharką w Miejskim Domu Kalek. W jej zapiskach można przeczytać: “Dopełniajmy pracy Jezusa, Jego trudów, cierpień, miłości, cichości, łez, a szczególnie Jego miłosierdzia nad nędzami duszy i ciała bliźnich”.

24-letnią siostrę Marię, która w zakonie przybrała imię Bernardyna, brat Albert mianuje przełożoną generalną Albertynek. W testamencie napisała: “Czyńcie dobrze wszystkim” – jakby uzupełniając słowa Adama Chmielowskiego: “Trzeba być dobrym jak chleb”. Siłę odnajdywała siostra Bernardyna w Eucharystii. W dzień zajęta sprawami Zgromadzenia i ubogich, nie miała czasu na dłuższą modlitwę, więc wynagradzała Panu Bogu, trwając nocą godzinami przed Najświętszym Sakramentem. To umiłowanie Jezusa w Eucharystii przekazała swoim siostrom, zachęcając je do częstej adoracji. Zmarła 23 września 1940 roku.

Beatyfikacji Bernardyny Jabłońskiej dokonał 6 czerwca 1997 r. Jan Paweł II podczas Mszy św. odprawianej pod Krokwią w Zakopanem.

INTENCJA STAŁA: wynagradzająca najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy konających.

1. Poniedziałek: Urszula, Kraków, Parafia p.w. Św. Józefa. W Dziele Pokutnym od 15.10.A.D.2012

2. Wtorek:Krystyna, Kraków, Parafia p.w. MB z La Salette. W Dziele Pokutnym od 15.10.A.D.2012

3. Środa: Elżbieta, Kraków, Parafia p.w. MB z La Salette. W Dziele Pokutnym od 15.10.A.D.2012

4. Czwartek: Danuta, Wschowa, Parafia p.w. Świętego Stanisława Biskup i Męczennika. W Dziele Pokutnym od 5.11.A.D.2015

5. Piątek: Jan, Berlin, Parafia p.w. Św. Jana Chrzciciela. W Dziele Pokutnym od 16.09.A.D.2013

6. Sobota: Krystyna, Kraków, Parafia p.w. MB Fatimskiej. W Dziele Pokutnym od 2.04.A.D.2013