5 rocznica odejścia do domu Ojca ks. Piotra

15 listopada 2021 miała miejsce 5–ta rocznica odejścia do domu Ojca ks. Piotra Mikołaja Marksa, założyciela i Ojca duchowego Apostolatu Ratunku Konającym ARKa, a 13 – go w sobotę uczciliśmy tę Rocznicę w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaskach Wielkich. Minęło 5 lat, a uczestników ARKi przybywa w Polsce i na całym świecie. 

Spotkaliśmy się o godz. 15 – ej na wspólnej Koronce, poprzedzonej przedstawieniem postaci ks. Piotra Mikołaja Marksa oraz historii ARKi. Uroczystą Eucharystię koncelebrowało trzech kapłanów: ks. kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach Zbigniew Bielas, były kustosz ks. Franciszek Ślusarczyk oraz opiekun ARKi ks. Ryszard Świder. Homilię wygłosił ks. Franciszek Ślusarczyk, który najlepiej znał ks. Piotra.

 Przyszło bardzo dużo uczestników ARKi, co pokazało, że dużą Rodzinę ma ks. Piotr. Po Mszy św. poszliśmy na cmentarz, który znajduje się bardzo blisko kościoła i przy grobie ks. Piotra wspólnie modliliśmy się i zapaliliśmy znicze. Potem u sióstr klarysek kapucynek spotkaliśmy się na wspólnej herbacie w serdecznej atmosferze.