97 Grupa. Patronka: Najświętsza Maryja Panna Gietrzwałdzka

Gietrzwałd znajduje się między Olsztynem a Ostródą. Stał się sławny dzięki objawieniom Matki Bożej, które miały miejsce 19 lat po Lourdes i trwały od 27 czerwca do 16 września 1877 roku. Wizjonerkami były trzynastoletnia wtedy Justyna Szafryńska i dwunastoletnia Barbara Samulowska. Matka Boża, która ukazała się im na klonie, przemówiła po polsku. Jej głównym przesłaniem było zachęcenie ludzi do gorliwego odmawiania różańca. Maryja podczas objawień przedstawiła się jako “Niepokalane Poczęcie” – powszechnie uznano to za potwierdzenie dogmatu o Niepokalanym Poczęciu, ogłoszonego 8 grudnia 1854 roku przez Piusa IX. 10 września 1967 r. prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński dokonał koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. 2 czerwca 1970 r. papież Paweł VI nadał kościołowi w Gietrzwałdzie tytuł bazyliki mniejszej. We wrześniu 1977 roku biskup warmiński, na terenie którego diecezji znajduje się sanktuarium w Gietrzwałdzie, na mocy dekretu Prymasa Polski i za zgodą Stolicy Apostolskiej zatwierdził autentyczność objawień gietrzwałdzkich jako wiarygodnych, nie sprzeciwiających się wierze i moralności chrześcijańskiej.

To jedyne jak dotąd objawienia Matki Bożej na terenie Polski, uznane oficjalnie przez Kościół za zgodne z nauką katolicką.  10 września 1967 r. prymas Polski kardynał Stefan Wyszyński dokonał koronacji obrazu Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. 2 czerwca 1970 r. papież Paweł VI nadał kościołowi w Gietrzwałdzie tytuł bazyliki mniejszej. We wrześniu 1977 roku biskup warmiński, na terenie którego diecezji znajduje się sanktuarium w Gietrzwałdzie, na mocy dekretu Prymasa Polski i za zgodą Stolicy Apostolskiej zatwierdził autentyczność objawień gietrzwałdzkich jako wiarygodnych, nie sprzeciwiających się wierze i moralności chrześcijańskiej. To jedyne jak dotąd objawienia Matki Bożej na terenie Polski, uznane oficjalnie przez Kościół za zgodne z nauką katolicką. 

INTENCJA STAŁA: wynagradzająca najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy konających.

1.Poniedziałek: Maria, Kraków, Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Dziele Pokutnym od 1.12.A.D.2015

2.Wtorek: Aneta, Kraków, Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. w Dziele Pokutnym od 1.12.A.D.2015

3.Środa: Barbara, Mogilany, Parafia p.w. Świętego Bartłomieja Apostoła. W Dziele Pokutnym od 30.11.A.D.2015

4.Czwartek: Krystyna, Brzesko, Parafia p.w. Bożego Miłosierdzia. W Dziele Pokutnym od 30.11.A.D.2015

5.Piątek: Klaudia (siostra prezentka), Kraków, Parafia p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W Dziele Pokutnym od 30.11.A.D.2015

6.Sobota: Jadwiga, Mont Prospect w USA, Parafia p.w. Świętego Zachariasza. W Dziele Pokutnym od 1.12.A.D.2015