„BEATI MISERICORDES” – odznaczenie przyznane dla ARKi

20200823 135331W niedzielę – 23 sierpnia 2020 roku - w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach po raz siódmy odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Hasłem spotkania były słowa zaczerpnięte z Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”. W czasie Mszy świętej sprawowanej o godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zostały poświęcone Dzwony Nadziei dla kościołów na trzech kontynentach: Katedry Niepokalanego Poczęcia w Manili na Filipinach, Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii i Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Czytaj więcej: „BEATI MISERICORDES” – odznaczenie przyznane dla ARKi

Pielgrzymka ARKi do Sanktuariów północno – wschodniej Polski

pielgrzymka-sanktuaria

24–28.08.2020

Różne przeciwności stawały na drodze do zrealizowania zaplanowanej pielgrzymki do Wilna do Matki Bożej Miłosierdzia. Pragnienie spotkania z Matką Najświętszą na pielgrzymkowej trasie było silniejsze w wielu osobach nad ogólnie szerzącym się lękiem w czasie pandemii. Wyruszyliśmy w drogę w dużo mniejszej grupie, ale z sercami pełnymi radości i nadziei. Nikt się nie zawiódł na niczym, nikt nie czuł zmęczenia i zniechęcenia. W trasie modliliśmy się, śpiewaliśmy pieśni pielgrzymkowe, oglądnęliśmy kilka bardzo pięknych i głębokich filmów. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, nie czuło się w ogóle na zewnątrz szalejącej grozy pandemii... Przez te dni byliśmy szczęśliwi i wolni.

Trasa i galeria zdjęć - Pielgrzymka ARKi do Sanktuariów północno – wschodniej Polski

VII Krajowe Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach

W dniu 17 listopada 2018 r. uczestniczyłyśmy jako przedstawicielki grupy adoracyjnej ARKi w VII Krajowym Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach, odbywającym się u franciszkanów w Katowicach Panewnikach. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach reprezentował jako kapłan, ks. Prałat Stanisław Szczepaniec.

Głębokiej treści konferencje uświadamiały nam największą bliskość Boga w Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Pan Kamil Drapikowski z Gdańska w konferencji: "Piękno - kluczem do poznania Boga", a pan Mariusz Drapikowski w konferencji: "Maryja naszą przewodniczką" - ukazali drogę piękna do poznania Boga w ślicznych monstrancjach i ołtarzach adoracji przekazywanych w darze "12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju" do krajów wojen i przemocy.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się o ARCe i adoracjach 1-go i 3-go piątku, oraz usłyszeli świadectwa, których doświadczałyśmy podczas adoracji a ks. Piotr zamieszczał je na stronie internetowej ARKi.

Jeden z ośmiu pierwszych ołtarzy trafił do franciszkanów do Niepokalanowa, do Kaplicy Wieczystej Adoracji "Gwiazdy Niepokalanej", gdzie 1 września 2018 roku zostało otwarte "Światowe Centrum Modlitw o Pokój". Jest to dla nas cenna wiadomość, ponieważ tego samego dnia 1 września 2018 r. Adorowaliśmy Pana Jezusa w sposób szczególnie uroczysty z okazji naszej 5 - ej Rocznicy 1-szo Piątkowych Adoracji.

Uczestniczki Krajowego Forum, koordynatorki ARKi: Barbara, Barbara, Sabina.

PIĄTA ROCZNICA ADORACJI PIERWSZOPIĄTKOWYCH ARKi

b_217_289_16777215_00_images_aktualnosci_poslaniec_Adoracja.png

W sobotę 1 września 2018 r. odbyła się uroczystość 5-ej Rocznicy pierwszopiątkowych Adoracji ARKi. W tym jubileuszowym spotkaniu, w jego przebiegu i duchowej atmosferze wyraźnie było można odczuć, że duch Bożej Miłości, który tak heroicznie ks. Piotr Mikołaj Marks wlewał w nasze serca, żyje w sercach wielu w świadomości  wartości Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Najpiękniejszej z możliwych z Nim bliskości. W świadomości, że nasze życie jest tyle warte, ile jest ufnie zatopione w Bogu. 

Czytaj więcej: PIĄTA ROCZNICA ADORACJI PIERWSZOPIĄTKOWYCH ARKi

Rocznica śmierci ks. Piotra Mikołaja Marksa

Rocznica śmierci ks. Piotra Mikołaja Marksa

W dniu 15 listopada 2017 roku minął rok od odejścia do Domu Ojca naszego drogiego Księdza Piotra Mikołaja Marksa, założyciela i Ojca Duchowego Apostolatu Ratunku Konającym.

W tym dniu odbyła się bardzo uroczysta Msza św. w Bazylice Sanktuarium Miłosierdzia Bożego jako dowód wdzięczności Bogu za dar życia Ks. Piotra i za dzieło, które powołał.  

Czytaj więcej: Rocznica śmierci ks. Piotra Mikołaja Marksa

Staniątki 2018

Staniątki 2018

W dniu 17  lutego, w pierwszą sobotę Wielkiego Postu grupa Adoracyjna ARKi przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przeżyła swój dzień modlitewny w Staniątkach u sióstr benedyktynek. Spotkanie  prowadził obecny opiekun ARKi  ks. Ryszard Świder.

Był  to czas w pięknym, cichym miejscu, w ośmiowiekowym pełnym bogatej  historii  Opactwie sióstr benedyktynek w Staniątkach przy Sercu Matki Bożej Bolesnej. Dla większości nas z 38 osób, to nie znane, urokliwe miejsce z dobrymi warunkami atmosfery do modlitwy i szansą wzajemnego poznania osób adorujących Pana Jezusa i nie znających się nawzajem, gdyż każdy przybywa na określona godzinę pierwszego piątku adoracji już piąty rok i nie zna innych osób, z innych godzin.  Mało tego, przez wielu, koordynatorka grupy Adoracyjnej, Barbara  Grabowska, była dotychczas  znana jedynie z telefonu. Również obecnego opiekuna ARKi  ks. Ryszarda mieli szansę poznać. Z ciekawego świadectwa  koordynatorki Teresy Rogody można było usłyszeć o innych dziełach ARKi, z zachętą odnalezienia się w nich.

Zobacz galerię zdjęć: Staniątki 2018

Droga Krzyżowa ARKi 2018

Droga Krzyżowa  ARKi 2018

b_200_133_16777215_00_images_droga_krzyzowa_2018_DSC_6889.pngW dniu 16 marca 2018 roku Apostolat Ratunku Konającym prowadził Drogę Krzyżową w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie. Po raz trzeci (2015, 2017) szliśmy za krzyżem i czytaliśmy poszczególne stacje , które dla nas ułożył śp. Ks. Piotr Mikołaj Marks. Białe kamizelki z napisem „Apostolat Ratunku Konającym” zaznaczały  naszą obecność  w tym miejscu modlitwy za tych, którzy najbardziej pomocy potrzebują. XII stacja śmierci Pana Jezusa na Krzyżu jest nam szczególnie bliska, modlitwa przy niej odbywała się w pozycji klęczącej. Ks. Piotr uczył nas miłości do Krzyża i pod ten szczególny Krzyż na Drodze Krzyżowej w  Bazylice proponował stale powracać.

Zobacz galerię zdjęć: Droga Krzyżowa ARKi 2018

Siostra Stefana na drodze ARKi

Siostra Stefana na drodze ARKi

b_199_118_16777215_00_images_artykuly_sStefana.png19 marca 2018 r. w Godzinie Miłosierdzia, w klasztorze sióstr ZMBM w krakowskich Łagiewnikach odeszła do domu Ojca s. Stefana, Helena Bosak. Przez 53 lata profesji zakonnej, służyła Panu Bogu i ludziom. Rozumiała Boży sens apostolskiego zaangażowania ks. Piotra Mikołaja Marksa w ratunek dusz na wieczność, jako bardzo ważnego dzieła Bożego Miłosierdzia. Pomagała w tworzeniu ARKi od samego początku. Dla wielu z nas była i matką i siostrą, wspierając troską serca, fachową radą i modlitwą. Swoim przykładem uczyła nas ufności w Boże Miłosierdzie i wierności Miłości płynącej z ofiary Krzyża Chrystusa.

Św. Józef, patron dobrej śmierci - w swoje Święto, w tak ważnej Godzinie Miłosierdzia - przeprowadził duszę s. Stefany do Nieba by Ją nagrodzić miłością Chrystusa a nam dać świadectwo, że u Boga nie ma przypadków.  Również uświadomić nam, że troskę o dusze innych, Pan nagradza w naszej godzinie śmierci.

ks. dr Ryszard Świder - opiekun ARKi

ks. dr Ryszard ŚwiderKS. DR RYSZARD ŚWIDER - kapłan Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach. Ks. Ryszard 24 stycznia 2017 roku został przez ks. dr Franciszka Ślusarczyka – rektora i kustosza Sanktuarium, wyznaczony do kontynuowania opieki nad Apostolatem Ratunku Konającym ARKa.

Ratujmy dusze - Nasz Dziennik, Nr 191 (5944)

okladkaWynagradzajmy Panu Bogu

Ratujmy dusze

Modlitwa w czasie konania jest dla odchodzącej osoby drabiną do Nieba


To ze słów samego Pana Jezusa do św. Siostry Faustyny dowiadujemy się, jak decydującym momentem dla zbawienia człowieka jest czas konania i jak wiele możemy uprosić, modląc się za osoby stające na progu wieczności. „Módl się, ile możesz, za konających, wypraszaj im ufność w moje miłosierdzie, bo oni najwięcej potrzebują ufności, a najmniej jej mają. Wiedz o tym, że łaska wiecznego zbawienia niektórych dusz w ostatniej chwili zawisła od twojej modlitwy” – czytamy w „Dzienniczku” św. Faustyny (1777).

Czytaj więcej: Ratujmy dusze - Nasz Dziennik, Nr 191 (5944)

Ostanie kazania ks. Piotra - do odsłuchania

Ostatnie kazania ks. Piotra - do odsłuchania

Kazanie z 1 listopada 2016

 

Kazanie z 11 listopada 2016

 

Kazanie z 14 listopada 2016 - ostatnie

 

Pieśń członkini ARKi - ułożona i zaśpiewana na pogrzebie ks. Piotra M. Marksa

Podkategorie

   

Modlitewnik  

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem modlitewnika, zadzwoń pod nr tel.
603 135 925 
lub 880 503 549
   

Motto ARKi  

Na chwałę Bożego Miłosierdzia i na ratunek wszystkich dusz!

   
© Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach