10-lecie ARKi - relacja

Zobacz galerię zdjęć: 10-lecie ARKi - relacjaW dniu 13 sierpnia 2022 r. świętowaliśmy 10.Rocznicę powstania ARKi, na którą przybyło ok. 150 osób z Polski i zagranicy. Apostolat Ratunku Konającym to opatrznościowe dzieło miłosierdzia służby chorym, cierpiącym i konającym. Nasze świętowanie wpisało się w obchody 20.Lecia Zawierzenia Świata Bożemu Miłosierdziu przez św. Jana Pawła II.
Spotkanie rozpoczęliśmy modlitwą poprowadzoną przez obecnego opiekuna ARKi ks. Ryszarda Świdra. Głos zabrali: obecny rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia ks. Zbigniew Bielas oraz poprzedni rektor ks. Franciszek Ślusarczyk.
Pierwsza część uroczystości odbyła się w auli św. Jana Pawła II, wspominając założyciela ARKi ks. Piotra Mikołaja Marksa, przez film archiwalny z kazania ze Mszy św. telewizyjnej z 3.07.2015 r. oraz wspomnienia z 10 lat ARKi w postaci slajdów i świadectw. Wspominaliśmy założyciela ARKi, siostrę Stefanę, która miała istotny udział w powstawaniu tego dzieła oraz zmarłe koordynatorki: Helenę Raczkowską oraz Marię Wysocką.

Następnie odbyła się dziękczynna adoracja Najświętszego Sakramentu za 10 lat ARKi. Po wspólnotowym obiedzie uczestniczyliśmy w Koronce oraz uroczystej Mszy św. koncelebrowanej pod przewodnictwem ks. Franciszka Ślusarczyka. W homilii porównał ks. Piotra do Nikifora, który po śmierci został rozpoznany i doceniony. Wskazał, że ARKa ma dopiero 10 lat i wymaga naszej troski i opieki. ARKa jest opatrznościowym dziełem miłosierdzia, każdego niemal dnia powiększa się o nowe osoby pragnące służyć potrzebującym intencyjną modlitwą.

W namiocie ARKi przed Bazyliką w sobotę i niedzielę odbywała się promocja dzieł ARKi.

Homilia wygłoszona przez ks. Franciszka Ślusarczyka podczas Mszy św. 13.08.2022 w 10.Rocznicę Apostolatu Ratunku Konającym ARKa:

Zobacz galerię zdjęć: 10-lecie ARKi - relacja

Wielki Post 2022

Galeria zdjęćWielki Post 2022Kochani!!!

Zachęcamy w Wielkim Poście tego roku do codziennej modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego ze wzbudzoną intencją pomocy wszystkim odchodzącym do wieczności w czasie odmawiania tej koronki, zwłaszcza ofiary wojny. Ratunek tych dusz zależy od naszej ufnej modlitwy! Łączmy się o ile to możliwe z Panem Jezusem w Najświętszym Sakramencie w Łagiewnikach. www.milosierdzie.pl  Niech to będzie nasz cichy DAR w tym trudnym czasie.

(Dz.1783, Pieczęć Miłosierdzia str.60-61) 

Koordynatorki ARKi

PIELGRZYMKA ARKi DO MEDJUGORIE

 Galeria zdjęćPIELGRZYMKA ARKi DO MEDJUGORIEW dniach 16 – 24 października 2021 pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Królowej Pokoju w Medjugorie. W pielgrzymce „Dziękczynnej” dziękowaliśmy za zbliżającą się rocznicę 10 lat Apostolatu Ratunku Konającym ARKa i za docieranie z modlitwą i w intencjach chorych, cierpiących i konających do coraz większej liczby potrzebujących w kraju i za granicą. Intencje uczestników apostolatu oraz polecane naszym modlitwom nieśliśmy we wspólnym różańcu idąc do Matki Bożej na Podbrdo, w Tichalinie oraz w Drodze Krzyżowej na Kriżevac. Ks. Ryszard Świder – opiekun ARKi, odprawił Mszę świętą w intencjach członków ARKi. Każdego dnia prowadził nasze modlitwy. Wieczorami od godz. 17- ej do 20 - ej uczestniczyliśmy w kościele św. Jakuba we Mszy świętej, modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała, w Adoracji eucharystycznej a w piętek w Adoracji Krzyża. Odmawialiśmy codziennie w dużej międzynarodowej grupie pielgrzymów różaniec i Koronkę Pokoju, każdy w swoim języku, co podkreślało jedność całego Kościoła świętego. Piękna pogoda i pogoda ducha, uświęcały naszą tu misję modlitwy - tak potrzebnego i uświadamianego w Orędziach Matki Bożej Królowej POKOJU, by zapanował pokój w naszych sercach, Ojczyźnie i na całym świecie.

Galeria zdjęćPIELGRZYMKA ARKi DO MEDJUGORIE

5 rocznica odejścia do domu Ojca ks. Piotra

Galeria zdjęć5 rocznica odejścia do domu Ojca ks. Piotra15 listopada 2021 miała miejsce 5–ta rocznica odejścia do domu Ojca ks. Piotra Mikołaja Marksa, założyciela i Ojca duchowego Apostolatu Ratunku Konającym ARKa, a 13 – go w sobotę uczciliśmy tę Rocznicę w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaskach Wielkich. Minęło 5 lat, a uczestników ARKi przybywa w Polsce i na całym świecie. Spotkaliśmy się o godz. 15 – ej na wspólnej Koronce, poprzedzonej przedstawieniem postaci ks. Piotra Mikołaja Marksa oraz historii ARKi. Uroczystą Eucharystię koncelebrowało trzech kapłanów: ks. kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie – Łagiewnikach Zbigniew Bielas, były kustosz ks. Franciszek Ślusarczyk oraz opiekun ARKi ks. Ryszard Świder. Homilię wygłosił ks. Franciszek Ślusarczyk, który najlepiej znał ks. Piotra. Przyszło bardzo dużo uczestników ARKi, co pokazało,że dużą Rodzinę ma ks. Piotr. Po Mszy św. poszliśmy na cmentarz, który znajduje się bardzo blisko kościoła i przy grobie ks. Piotra wspólnie modliliśmy się i zapaliliśmy znicze. Potem u sióstr klarysek kapucynek spotkaliśmy się na wspólnej herbacie w serdecznej atmosferze.

Galeria zdjęć5 rocznica odejścia do domu Ojca ks. Piotra

VIII PIELGRZYMKA CZCICIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 Czytaj więcej: VIII PIELGRZYMKA CZCICIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO           W dniu 22 sierpnia 2021 roku w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego odbyła się VIII Pielgrzymka Czcicieli Miłosierdzia Bożego. Apostolat Ratunku Konającym pełnił cały dzień posługę w wyznaczonym namiocie przed Bazyliką. Informowaliśmy o dziele ARKi i rozdawaliśmy ulotki na temat dzieł wchodzących w zakres działania  ARKi.

            Po Godzinie Miłosierdzia Mszy świętej przewodniczył ks. abp. Marek Jędraszewski, otworzył rok przygotowujący do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu przez Jana Pawła II. W homilii Ksiądz  Arcybiskup przypomniał wkład Ojca Świętego w beatyfikację i kanonizację św. S. Faustyny oraz w pełną realizację zaniesienia przesłania Pana Jezusa o Bożym Miłosierdziu na cały świat.  Uwieńczeniem było zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu 17 sierpnia 2002 roku.

Czytaj więcej: VIII PIELGRZYMKA CZCICIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

40-lecie kapłaństwa ks. Ryszarda

  • 40_lecie_Ks_Ryszard

Zmarła Maria Wysocka - koordynatorka ARKi

Czytaj więcej: Zmarła Maria Wysocka - koordynatorka ARKi

Droga Krzyżowa ARKi 2021

Droga Krzyżowa  ARKi 2021

Zobacz galerię zdjęć: Droga Krzyżowa  ARKi 2021W piątek 12 marca 2021 r. w Bazylice Miłosierdzia Bożego o godz. 16 odbyła się Droga Krzyżowa Apostolatu Ratunku Konającym ARKa. Rozważania Drogi Krzyżowej czytane były przez uczestniczki ARKi z modlitewnika "Pieczęć Miłosierdzia".

Teksty rozważań zostały ułożone przez śp. ks. Piotra Mikołaja Marksa - założyciela ARKi.

Zobacz galerię zdjęć: Droga Krzyżowa ARKi 2021

„BEATI MISERICORDES” – odznaczenie przyznane dla ARKi

Czytaj więcej: „BEATI MISERICORDES” – odznaczenie przyznane dla ARKiW niedzielę – 23 sierpnia 2020 roku - w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach po raz siódmy odbyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Hasłem spotkania były słowa zaczerpnięte z Aktu zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu „Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka”. W czasie Mszy świętej sprawowanej o godz. 12.00 pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego zostały poświęcone Dzwony Nadziei dla kościołów na trzech kontynentach: Katedry Niepokalanego Poczęcia w Manili na Filipinach, Sanktuarium Boga Ojca Przedwiecznego w Trindade w Brazylii i Bazyliki Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Czytaj więcej: „BEATI MISERICORDES” – odznaczenie przyznane dla ARKi

Pielgrzymka ARKi do Sanktuariów północno – wschodniej Polski

Trasa i galeria zdjęć - Pielgrzymka ARKi do Sanktuariów północno – wschodniej Polski

24–28.08.2020

Różne przeciwności stawały na drodze do zrealizowania zaplanowanej pielgrzymki do Wilna do Matki Bożej Miłosierdzia. Pragnienie spotkania z Matką Najświętszą na pielgrzymkowej trasie było silniejsze w wielu osobach nad ogólnie szerzącym się lękiem w czasie pandemii. Wyruszyliśmy w drogę w dużo mniejszej grupie, ale z sercami pełnymi radości i nadziei. Nikt się nie zawiódł na niczym, nikt nie czuł zmęczenia i zniechęcenia. W trasie modliliśmy się, śpiewaliśmy pieśni pielgrzymkowe, oglądnęliśmy kilka bardzo pięknych i głębokich filmów. Wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, nie czuło się w ogóle na zewnątrz szalejącej grozy pandemii... Przez te dni byliśmy szczęśliwi i wolni.

Trasa i galeria zdjęć - Pielgrzymka ARKi do Sanktuariów północno – wschodniej Polski

VII Krajowe Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach

W dniu 17 listopada 2018 r. uczestniczyłyśmy jako przedstawicielki grupy adoracyjnej ARKi w VII Krajowym Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach, odbywającym się u franciszkanów w Katowicach Panewnikach. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie - Łagiewnikach reprezentował jako kapłan, ks. Prałat Stanisław Szczepaniec.

Głębokiej treści konferencje uświadamiały nam największą bliskość Boga w Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Pan Kamil Drapikowski z Gdańska w konferencji: "Piękno - kluczem do poznania Boga", a pan Mariusz Drapikowski w konferencji: "Maryja naszą przewodniczką" - ukazali drogę piękna do poznania Boga w ślicznych monstrancjach i ołtarzach adoracji przekazywanych w darze "12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju" do krajów wojen i przemocy.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się o ARCe i adoracjach 1-go i 3-go piątku, oraz usłyszeli świadectwa, których doświadczałyśmy podczas adoracji a ks. Piotr zamieszczał je na stronie internetowej ARKi.

Jeden z ośmiu pierwszych ołtarzy trafił do franciszkanów do Niepokalanowa, do Kaplicy Wieczystej Adoracji "Gwiazdy Niepokalanej", gdzie 1 września 2018 roku zostało otwarte "Światowe Centrum Modlitw o Pokój". Jest to dla nas cenna wiadomość, ponieważ tego samego dnia 1 września 2018 r. Adorowaliśmy Pana Jezusa w sposób szczególnie uroczysty z okazji naszej 5 - ej Rocznicy 1-szo Piątkowych Adoracji.

Uczestniczki Krajowego Forum, koordynatorki ARKi: Barbara, Barbara, Sabina.

Podkategorie

   

Wyślij SMS  

518 687 518

wyślij SMS z imieniem osoby konającej

więcej informacji 

   

Modlitewnik  

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem modlitewnika, zadzwoń pod nr tel.
603 135 925 
lub 880 503 549
   

Motto ARKi  

Na chwałę Bożego Miłosierdzia i na ratunek wszystkich dusz!

   
© Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach