Grupy modlitwy

aby wyświetlić Grupy kliknij na napis na drzwiach jednej z cel

 

 Święci

 

 Błogosławieni

 

 Gr. cierpienia

Wszystkie grupy

   

APOSTOLAT RATUNKU KONAJĄCYM (ARKa)

         Zapraszamy do  
Apostolatu Ratunku Konającym
(ARKi):
 
Apostolat tworzy pięć Dzieł:
 
Korona Dzieł:
1. Msza święta w intencji wszystkich Konających
w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godz. 18.00 w Bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowskich Łagiewnikach. Eucharystię poprzedza półgodzinna Adoracja w intencji konajacych oraz dusz czyśćcowych.
 
Ponadto w pierwszą Niedzielę miesiąca o godz. 18.00 w Bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia jest odprawiana Msza św. w intencji uczestników wszystkich Dzieł ARKi i prośb kierowanych za pośrednistwem naszej strony Internetowej.
 
2. Dzieło Pokutne
wybierasz w tygodniu swój 'Dzień Pokutny', w którym umartwiasz się lub pościsz; modlisz się  i przyjmujesz Komunię Świętą; w intencji wynagradzajacej najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy konających.
 
3. Adoracja Najświętszego Sakramentu
w każdy pierwszy i trzeci piątek miesiąca (24h Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wieczystej Adoracji w SBM).
 
4. Wolontariat modlitwy
modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia przy łózkach umierających w hospicjum.
 
5. Nieustanna koronka za Chorych, Cierpiących i Konających
powiadamianie przez rodziny i bliskich o konających i powiadamianie osób modlących się w tych intencjach poprzez SMS wysyłany na numer 518 687 518. 
 
***
 
Pan Bóg w każdym czasie posyła nas do głoszenia Dobrej Nowiny. Wierzymy, że swoją łaską miłosierdzia może uczynić nas ewangelicznym zaczynem Bożego Królestwa w świecie, a szczególnie wobec konających.
 
Apostołujemy przez modlitwę i świadectwo miłości wzajemnej; apostołujemy z nadzieją Bożego Miłosierdzia  przy umierających.
 
Troska duchowa nad nimi, to przede wszystkim walka ostateczna o ich dusze. Nasza modlitwa 'koronką' to wypełnienie Woli Bożej, o którą  wielokroytnie prosil Pan Jezus rozmawiając z św. Faustyną Kowalską.
 
W misji, jaką podejmujemy, najważniejsze jest jednak nasze osobiste nawracanie się i dążenie do ofiarnej miłości Boga i bliźniego, czyli miłości miłosiernej, 
 
Na chwałę Pana Miłosierdzia i na ratunek wszystkich dusz!
 
 
PRYNCYPIA
 
Każdą duszę bronię w godzinie śmierci, jako swej chwały, która odmawiać będzie tę koronkę albo przy konającym inni odmówią - jednak odpustu tego samego dostępują. Kiedy  przy konającym odmawiają tę koronkę, uśmierza się gniew Boży, a miłosierdzie niezgłębione ogarnia duszę, i poruszą się wnętrzności miłosierdzia Mojego, dla bolesnej męki Syna Mojego. Dz 811.
 
ARKa czyli Apostolat Ratunku Konającym powstał w celu ocalenia każdej duszy w godzinie śmierci. Przy ciężko chorym i konającym modlitwą: Koronką do Bożego Miłosierdzia - pragniemy wypraszać ufność  dla umierającego i łaskę ocalenia duszy w Bożym Miłosierdziu. Zawiązujemy Straż, czyli ostateczną linię obrony w walce o duszę w godzinie śmierci.
 
Córko Moja, dopomóż Mi zbawiać dusze. Pójdziesz do konającego grzesznika i będziesz odmawiać tę koroneczkę, a przez to wyprosisz mu ufność w Moje miłosierdzie, gdyż już jest w rozpaczy. Dz 1797.
 
Przynależeć do ARKi może każdy. Równolegle jesteśmy przy Sercu Pana Jezusa i przy sercu konającego. W ten sposób pragniemy połączyć wszystkich w jedną wielką 'Rodzinę Miłosierdzia'.
 
Córko Moja, pomóż Mi zbawić pewnego grzesznika konającego; odmów za niego tę koronkę, której cię nauczyłem. Kiedy zaczęłam odmawiać tę koronkę, ujrzałam tego konającego w strasznych mękach i walkach. Bronił go Anioł Stróż, ale był jakby bezsilny wobec wielkości nędzy tej duszy; całe mnóstwo szatanów czekało na tę duszę. Jednak podczas odmawiania tej koronki ujrzałam Jezusa w takiej postaci, jak jest namalowany na tym obrazie. Te promienie, które wyszły z Serca Jezusa ogarnęły chorego, a moce ciemności uciekły w popłochu. Chory oddał ostatnie tchnienie spokojnie. Kiedy przyszłam do siebie, zrozumiałam, jak ta koronka ważna jest przy konających, ona uśmierza gniew Boży. Dz. 1565
 
Walkę o duszę umierającego podejmujemy całkowicie bezinteresownie. W Dziele sms-owej Koronce znane jest imię konającego, natomiast w Dziele Pokutnym dobrowolnie powierzamy swe umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy wszystkich konających (których imiona są znane tylko Panu Jezusowi).
 
Działalność ARKi została zatwierdzona przez władze kościelne: ks. bpa Jana Zająca; pierwszego Kustosza Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie, Łagiewnikach.
 
Przyjmowanie zgłoszeń do Dzieł Apostolatu - telefonicznie do Koordynatora:
 
Pani Teresa, tel. 603 135 925 
Pani Sabina, tel. 696 621 004
Pani Barbara, tel. 608 838 927
 
 
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
   

Wyślij SMS  

518 687 518

wyślij SMS z imieniem osoby konającej

więcej informacji 

   

Modlitewnik  

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem modlitewnika, zadzwoń pod nr tel.
603 135 925 
lub 880 503 549
   

Motto ARKi  

Na chwałę Bożego Miłosierdzia i na ratunek wszystkich dusz!

   

IMG_3020.JPG

Przyjmowanie zgłoszeń - telefonicznie
do Koordynatora:

Pani Teresa,
tel. 603 135 925

   
© Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach