Najważniejsza 
chwila w życiu - Gość Niedzielny nr 36/2016

Najważniejsza 
chwila w życiu - Gość Niedzielny nr 36/2016, 4 września 2016, str. 29

Barbara Gruszka-Zych

643871_ynDp_08e863cd41609ec499be078630d8_54.jpg

Kiedy pytam, czy boją się śmierci, kiwają przecząco głowami, a na ich twarzach widzę wyrozumiały uśmiech. – Nie ma się czego bać – uspokajają mnie panie Teresa Rogoda, Helena Raczkowska i Barbara Grabowska z Apostolatu Ratunku Konającym.

Opowiadają, że twarze umierających, przy których modlą się, odmawiając Koronkę do Bożego Miłosierdzia, często zaraz po śmierci stają się spokojne i lekko uśmiechnięte. – Jestem przekonana, że to namacalny dowód na działanie Bożego miłosierdzia – mówi pani Barbara.

Zobacz cały tekst artykułu Najważniejsza 
chwila w życiu - Gość Niedzielny nr 36/2016

Na progu życia wiecznego - tygodnik "Niedziela"

Na ratunek konającym
tygodnik "Niedziela" nr 16/2016 , str. 28-29

Agnieszka Konik-Korn

niedziela201616.jpg

W trwającym Roku Świętym Miłosierdzia do 460 parafii w archidiecezji krakowskiej wysłane zostały pakiety z informacjami dotyczącymi działalności Apostolatu Ratunku Konającym (ARK-a), który kilka lat temu powstał przy sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Materiały te trafią również do 1600 innych miejsc – sanktuariów, katedr, zgromadzeń męskich i żeńskich, hospicjów i kaplic wieczystej adoracji w Polsce. Ostatnie ataki terrorystyczne w Brukseli skłaniają do refleksji, że modlitwa o szczęśliwą śmierć jest potrzebna wszystkim mieszkańcom ziemi, niezależnie od tego, czy poprzedzi ją długi okres choroby, czy przyjdzie nagle i niespodziewanie jak złodziej... Jak podkreśla ks. Piotr Mikołaj Marks, inicjator dzieła ARK-i, modlitwa za konających to prośba o ufność, że Boże Miłosierdzie jest większe niż wszystkie grzechy świata, bo Bóg pragnie nam przebaczać, kocha każdego z osobna miłością wyłączną, większą niż śmierć.

Zobacz cały tekst artykułu Na progu życia wiecznego - tygodnik "Niedziela"

Uśmierzanie gniewu Boga - Gość Niedzielny Krakowski nr 18/2014

Uśmierzanie gniewu Boga - Gość Niedzielny Krakowski nr 18/2014

MONIKA ŁĄCKA /GN

Apostolat Ratunku Konającym. Chcemy 
wypełniać wolę Chrystusa i żyć według wskazań św. s. Faustyny – mówi ks. Piotr Mikołaj Marks.


Uśmierzanie gniewu Boga

W„Dzienniczku” zapisała m.in.: „Kiedy weszłam na chwilę do kaplicy – powiedział mi Pan: »Córko Moja, pomóż Mi zbawić pewnego grzesznika konającego; odmów za niego tę Koronkę, której cię nauczyłem«. Kiedy zaczęłam odmawiać Koronkę, ujrzałam tego konającego w strasznych mękach i walkach. Bronił go Anioł Stróż, ale był jakby bezsilny wobec wielkości nędzy tej duszy; całe mnóstwo szatanów czekało na tę duszę. Jednak podczas odmawiania Koronki ujrzałam Jezusa w takiej postaci, jak jest namalowany na tym obrazie. Te promienie, które wyszły z Serca Jezusa, ogarnęły chorego, a moce ciemności uciekły w popłochu. Chory oddał ostatnie tchnienie spokojnie. Kiedy przyszłam do siebie, zrozumiałam, jak ta Koronka ważna jest przy konających, ona uśmierza gniew Boży” (Dz. 1565).


 

To jest fragment artykułu. Cały artykuł można przeczytać w wersji papierowej, e-wydaniu lub klikając link poniżej.

Zobacz cały tekst artykułu Uśmierzanie gniewu Boga - Gość Niedzielny Krakowski nr 18/2014

Na ratunek konającym - tygodnik "Niedziela"

Na ratunek konającym
tygodnik "Niedziela" nr 50/2013 , str. 28-29

Agnieszka Konik-Korn

30a1.jpg

Pokuta. To słowo niejednemu kojarzy się z karą, dlatego jej unikają. Inni wychodzą z założenia, że to dla bardziej zaawansowanych, więc jej nie podejmują. Są i tacy, którzy narzucają sobie ciężary nie do uniesienia – rezygnują więc szybko z podjętych postanowień. Jednak do pokuty wzywa wszystkich, bez wyjątku, zarówno Pismo Święte, jak i Matka Boża w uznanych przez Kościół objawieniach. O pokucie przeczytamy także w „Dzienniczku” św. Faustyny. To właśnie w miejscu, z którego wyszła iskra miłosierdzia na cały świat – w krakowskich Łagiewnikach, od niemal dwóch lat działa Apostolat Ratunku Konającym (ARK-a), poprzez post i modlitwę wynagradzający Najświętszemu Sercu Jezusowemu za grzechy konających i nas samych.
 

To jest fragment artykułu. Cały artykuł można przeczytać w wersji papierowej, e-wydaniu TK „Niedziela” lub klikając link poniżej.

Zobacz cały tekst artykułu Na ratunek konającym - tygodnik "Niedziela"

   

Modlitewnik  

Jeżeli jesteś zainteresowany zakupem modlitewnika, zadzwoń pod nr tel.
603 135 925 
lub 880 503 549
   

Motto ARKi  

Na chwałę Bożego Miłosierdzia i na ratunek wszystkich dusz!

   
© Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach