PIELGRZYMKA ARKi DO MEDJUGORIE

W dniach 16 – 24 października 2021 pielgrzymowaliśmy do Matki Bożej Królowej Pokoju w Medjugorie. W pielgrzymce „Dziękczynnej” dziękowaliśmy za zbliżającą się rocznicę 10 lat Apostolatu Ratunku Konającym ARKa i za docieranie z modlitwą i w intencjach chorych, cierpiących i konających do coraz większej liczby potrzebujących w kraju i za granicą. 

Intencje uczestników apostolatu oraz polecane naszym modlitwom nieśliśmy we wspólnym różańcu idąc do Matki Bożej na Podbrdo, w Tichalinie oraz w Drodze Krzyżowej na Kriżevac. Ks. Ryszard Świder – opiekun ARKi, odprawił Mszę świętą w intencjach członków ARKi. Każdego dnia prowadził nasze modlitwy. Wieczorami od godz. 17- ej do 20 – ej uczestniczyliśmy w kościele św. Jakuba we Mszy świętej, modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała, w Adoracji eucharystycznej a w piętek w Adoracji Krzyża.

Odmawialiśmy codziennie w dużej międzynarodowej grupie pielgrzymów różaniec i Koronkę Pokoju, każdy w swoim języku, co podkreślało jedność całego Kościoła świętego. Piękna pogoda i pogoda ducha, uświęcały naszą tu misję modlitwy – tak potrzebnego i uświadamianego w Orędziach Matki Bożej Królowej POKOJU, by zapanował pokój w naszych sercach, Ojczyźnie i na całym świecie.