VII Krajowe Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach

W dniu 17 listopada 2018 r. uczestniczyłyśmy jako przedstawicielki grupy adoracyjnej ARKi w VII Krajowym Forum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Parafiach, odbywającym się u franciszkanów w Katowicach Panewnikach. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach reprezentował jako kapłan, ks. Prałat Stanisław Szczepaniec.

Głębokiej treści konferencje uświadamiały nam największą bliskość Boga w Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu. Pan Kamil Drapikowski z Gdańska w konferencji: “Piękno – kluczem do poznania Boga”, a pan Mariusz Drapikowski w konferencji: “Maryja naszą przewodniczką” – ukazali drogę piękna do poznania Boga w ślicznych monstrancjach i ołtarzach adoracji przekazywanych w darze “12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju” do krajów wojen i przemocy.

Uczestnicy konferencji dowiedzieli się o ARCe i adoracjach 1-go i 3-go piątku, oraz usłyszeli świadectwa, których doświadczałyśmy podczas adoracji a ks. Piotr zamieszczał je na stronie internetowej ARKi.

Jeden z ośmiu pierwszych ołtarzy trafił do franciszkanów do Niepokalanowa, do Kaplicy Wieczystej Adoracji “Gwiazdy Niepokalanej”, gdzie 1 września 2018 roku zostało otwarte “Światowe Centrum Modlitw o Pokój”. Jest to dla nas cenna wiadomość, ponieważ tego samego dnia 1 września 2018 r. Adorowaliśmy Pana Jezusa w sposób szczególnie uroczysty z okazji naszej 5 – ej Rocznicy 1-szo Piątkowych Adoracji.

Uczestniczki Krajowego Forum, koordynatorki ARKi: Barbara, Barbara, Sabina.