Początek nowy – słowo księdza Piotra Marksa

27.VI. AD.2016

Błogosławieni miłosierni, Bracia i Siostry,

ukochany Apostolacie Ratunku Konającym!

Z wielką radością i nadzieją pragnę Wam wszystkim oznajmić, że to właśnie dziś, w uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, uruchamiamy naszą nową i ulepszoną wersję KzK. Od dziś nosi ona nazwę:

„Nieustanna Koronka za Chorych, Cierpiących i Konających”.

Wierzę głęboko, że ten dzień uruchomienia Nieustannej Koronki nie jest zbiegiem okoliczności, a wielkim planem Bożym na nadchodzący czas. Niech Matka Boża, która nieustannie wstawia się za nami, będzie patronką w tym modlitewnym dziele. Będziemy nieść pomoc wszystkim potrzebującym. Boże miłosierdzie przecież nie ma żadnych granic, a Rok Miłosierdzia szczególnie formuje i otwiera nasze oczy i serca na ludzkie problemy, potrzeby, choroby, cierpienia psychiczne i fizyczne, agonię i często wielomiesięczne konanie. Tę całą ludzką „nędzę” otoczmy naszym ‚cudem modlitwy’.

Od dziś każdy może wysyłać na niżej podany nr telefonu – SMS – z – Imieniem – osoby potrzebującej. Będziemy się modlić za wszystkich Imiennie znanych, ale i tych nieznanych z Imienia, czyli za: NN. Nie trzeba nic więcej pisać! Na Chwałę Bożą:

518 687 518

Moim pragnieniem było, aby ten numer telefonu odpowiadał numeracji „Dzienniczka” naszej św. Faustyny, swym przesłaniem, głębią, nadzieją. Teraz nadszedł czas, abyście poznali jego treść, jego przesłanie:

Cytat z “Dzienniczka” nr 518

(210) + Kiedy przed Dniem Zadusznym poszłam na cmentarz o szarej godzinie, cmentarz był zamknięty, jednak uchyliłam trochę drzwi i powiedziałam, że – jeżeli czego żądacie, duszyczki, chętnie wam zadośćuczynię, o ile mi na to reguła pozwoli. – Wtem usłyszałam te słowa: Spełnij wolę Bożą. My o tyle jesteśmy szczęśliwe, o ile spełniłyśmy wolę Bożą.

Cytat z “Dzienniczka” nr 687

W pewnej chwili, kiedy przechodziłam korytarzem do kuchni – usłyszałam w duszy te słowa: Odmawiaj nieustannie tę koronkę, której cię nauczyłem. Ktokolwiek będzie ją odmawiał, dostąpi wielkiego miłosierdzia w godzinę śmierci. Kapłani będą podawać grzesznikom jako ostatnią deskę ratunku; chociażby był grzesznik najzatwardzialszy, jeżeli raz tylko zmówi tę koronkę, dostąpi łaski z nieskończonego miłosierdzia Mojego. Pragnę, aby poznał świat cały miłosierdzie Moje. Niepojętych łask pragnę udzielać duszom, które ufają Mojemu miłosierdziu.

          Niech te fragmenty Dzienniczka przysporzą Wam radości ale i zachęty do wypełnienia woli Bożej. Źródłem, do którego napływają – Imiona – potrzebujących, jest Bazylika Bożego Miłosierdzia w Krakowie, Łagiewnikach, czyli Światowe Centrum Kultu Bożego Miłosierdzia, dzieło naszego św. Jana Pawła II.

„Spełnij wolę Bożą”!

Jeśli chcesz się zapisać do Nieustannej Koronki za Chorych, Cierpiących i Konających, lub utworzyć ‘promień miłosierdzia’ i otrzymywać SMS z Imieniem osoby potrzebującej modlitwy, skontaktuj się telefonicznie z Koordynatorkami ARKi:

Pani Teresa – 603 135 925

Pani Barbara – 608 838 927

Pani Agata – 882 178 012

Lub drogą mailową na adres:

apostolat.arka@gmail.com

Wybierz dzień (dni) w tygodniu, w którym (w których) możesz odebrać SMS z Imieniem osoby potrzebującej. Modlitwę: Koronkę do Bożego Miłosierdzia, czy inne modlitwy (polecam modlitewnik ARKi – „Pieczęć Miłosierdzia”) możesz odmówić w dowolnym czasie wybranego dnia. Proszę jednak o Twoją jak najszybszą pomoc modlitewną.

Jeśli natomiast podołasz sam, pośród swoich znajomych, bliskich, sąsiadów itd. utworzyć własną grupę modlitewną, czyli ‘promień miłosierdzia’, któremu będziesz wysyłał/ła otrzymany SMS z Imieniem potrzebującego; wtedy, po porozumieniu się z Koordynatorkami ARKi otrzymasz certyfikat, nasze podziękowanie i szczególne Boże błogosławieństwo z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, Łagiewnikach.

Z ‘promienia miłosierdzia’, które utworzysz, ktoś następny z Twej listy może znów sam utworzyć własny ‘promień miłosierdzia’ i tak w nieskończoność… Dlatego też nasza modlitwa staje się nieustanna, ona nie ma granic czasu, granic kontynentów, staje się otwarta na cały świat! Na każdy wymiar czasu.

Dołącz do ARKi i stań się ‘promieniem miłosierdzia’.

Ks. Piotr Mikołaj Marks, opiekun duchowy Apostolatu Ratunku Konającym

10.06.AD.2016
bł. Bogumiła, biskupa
APEL

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Drodzy Uczestnicy wszystkich Dzieł Apostolatu Ratunku Konającym, trwamy!
 
Z wielką radością pragnę Wam przekazać, że już za kilka dni nastąpi reaktywacja ulepszonej, nowej wersji SMS-owej Koronki za Konających (KzK): tzn. „NIEUSTANNEJ KORONKI” za chorych, cierpiących i konających (por. np. Dz 687)
Pan Jezus Miłosierny pomaga nam i prowadzi nas na każdym kroku.

Wielu z Was może pytać dlaczego ARKa tworzy od nowa SMS-ową Koronkę, skoro ona już istnieje? Prosiliśmy Was, abyście zgłaszali swój udział, więc dlaczego teraz prosimy Was ponownie abyście pomogli nam tworzyć ją od nowa? Czy nie wystarczy poprawić tej wersji, którą przez prawie cztery lata tworzyliśmy? 
   Otóż nie. 
   Proszę Was abyście kontaktowali się jak najszybciej; z Koordynatorkami Apostolatu Ratunku Konającym w celu przystąpienia do tego nowego, Bożego dzieła: Nieustannej Koronki za chorych, cierpiących i konających!
Zmiana ta jest konieczna z powodu ulepszenia i uproszczenia funkcjonowania SMS-owej Nieustannej Koronki. Czyli mówiąc wprost: w uproszczeniu Waszego udziału w tym dziele. Bo jeżeli mamy się rozwijać, na Chwałę Bożą, to musimy się doskonalić. Po prostu!
 
Zmieniła się już dziś, we współczesnym świecie perspektywa patrzenia na tzw. ‘osoby konające’. Niestety, z bólem kapłańskiego serca muszę Wam wyznać, że są i atakują Apostolat Ratunku Konającym osoby, które mają z szeroko pojętym miłosierdziem wielki problem… A “najciemniej jest pod latarnią”. Módlmy się za nie… tak jak o to prosi, Ojciec święty, Franciszek.
W dzisiejszym świecie konający to przecież nie tylko człowiek w godzinie śmierci; dziś to każdy z nas; zmagający się z cierpieniem, z chorobą, z śmiercią, ale też i każdy sponiewierany i zniewolony przez zło, zdradzony, oszukany; niewierzący… bo wiele jest dróg konania dusz.
Sercem do którego zgłaszane będą wszystkie intencje Apostolatu Ratunku Konającym jest Bazylika Bożego Miłosierdzia, czyli światowe centrum Kultu Bożego Miłosierdzia.
Z Tego Serca, od dziś będziemy tworzyć „promienie miłosierdzia”. Każdy promień miłosierdzia to jeden, modlitewny SMS, rozsyłany, z imieniem osoby konającej który będzie nieustannie przekazywany do kolejnych promieni, które sami tworzycie. 

Schemat:

1. zgłaszasz się telefonicznie do Nieustannej Koronki kontaktując się z Koordynatorką ARKi. (Tel. znajdziesz na stronie Internetowej, lub w folderach ARKi). Po zgłoszeniu, będziesz otrzymywał SMS od swojej Koordynatorki z imieniem osoby za którą podejmiesz się modlitwy. Zaufaj! Nie musisz znać całej treści intencji! Zaufaj! Poznasz tylko imię osoby konającej. Zaufaj! Ty sam decydujesz, kiedy możesz w danym dniu podjąć się za nią modlitwy. Ty sam decydujesz, czy chcesz otrzymywać SMS codziennie, czy też tylko raz w tygodniu. Ty sam decydujesz, czy chcesz odmówić modlitwę Koronkę do Bożego Miłosierdzia, czy inną modlitwę zawartą w „Pieczęci Miłosierdzia” czyli w modlitewniku Apostolatu Ratunku Konającym. Nie wysyłasz już żadnych zwrotnych SMS do Koordynatora, który podaje Ci imię konającego. 
 
2. tworzysz własny promień miłosierdzia, czyli wysyłasz kolejne SMS-y z treścią jaką otrzymasz  od Koordynatora; do swych znajomych, rodziny, przyjaciół, sąsiadów, parafian, grup modlitewnych, zgromadzeń zakonnych itp.
 
3. każdy z uczestników Nieustannej Koronki może tworzyć własny promień miłosierdzia i przekazywać imię kolejnym osobom. To przecież nowa, ulepszona wersja Nieustannej Koronki  🙂

Źródło intencji z którego otrzymasz SMS jest (powtórzę) jedno: Bazylika Bożego Miłosierdzia; jak tego chciał św. Jan Paweł II; czyli centrum światowego Kultu Bożego Miłosierdzia. 
Kiedy zaczniecie się zgłaszać, tworząc pierwsze promienie miłosierdzia, udostępnimy wszystkim potrzebującym nowy numer telefoniczny – SMS-owej Nieustannej Koronki.
 
Już wkrótce poznacie ważny przekaz, który wytłumczy przesłanie nowego numeru telefonu Nieustannej Koronki.
 
   Bardzo dziękuję Wam za wyrozumiałość, zrozumienie i cierpliwość; z darem modlitwy, Wasz; 
Ks. Piotr Mikołaj Marks, duchowy opiekun Apostolatu Ratunku Konającym

1 czerwca AD. 2016

Oświadczenie

Moi umiłowani i miłosierni bracia i siostry!
Uczestnicy sms-owej Koronki za Konających (KzK);

wpierw pragnę Wam wszystkim podziękować za niezłomną postawę miłosierdzia trwającą już kilka pięknych lat przy konających w łączności z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Wasza troska i dar modlitwy jest największą radością kapłańskiego serca. To dzięki Wam ożyła modlitwa w intencji odchodzących z tego świata. To dzięki Wam powstał modlitewnik „Pieczęć Miłosierdzia”, to wkrótce dzięki Wam pragniemy obdarzyć niezwykłym prezentem rodziny pogrążone w cierpieniu…
 
Jedni odchodzą bardzo szybko, inni miesiącami. Wiem, że Wam nie muszę tego tłumaczyć.

W związku jednak z coraz większymi potrzebami, nadszedł dziś czas rozbudowy tego Bożego Dzieła powstałego na Chwałę Bożą, dzieła: sms-owej Koronki za Konających. Moim wielkim pragnieniem jest aby ogarnąć modlitwą wszystkie osoby chore, których stan życia jest zagrożony z powodu czy to ciężkiej operacji, choroby, czy stanu psychicznego, problemów rodzinnych i wielu wielu wielu innych, które zawsze są doświadczeniem „konania”, a nawet walki dobra ze złem. Wiem, że i najbliżsi, często rozbici, nie są sami zdolni modlić się. Dlatego dziś Was proszę abyśmy przyszli im wszystkim z pomocą i stworzyli wspólnie ulepszoną, nową wersję sms-owej Koronki za Konających.
 
Reorganizacja wymaga wielkich zmian, łącznie ze zmianą numeru telefonu. Zrezygnujemy też ze stref czasowych i z zwrotnym powiadamianiem sms z treścią Amen. Nie będzie też wykluczeń, jeśli ktoś nie wyśle zwrotnego sms.
Bardzo Was proszę o cierpliwość, wyrozumiałość i ponowny kontakt z Koordynatorkami Apostolatu Ratunku Konającym.
 
Modlę się za Was codziennie i jak wiecie, odprawiam w Waszej intencji Mszę św. w każdą pierwszą Niedzielę miesiąca w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, o godz. 18.00. Ogarniam też modlitwą i opieką duchową wszystkich którym odpowiada dotychczasowa forma udziału w modlitwie KzK.
 
Ks. Piotr Mikołaj Marks,
opiekun duchowy Apostolatu Ratunku Konającym